Arena stemwijzer in de lucht. Zie hier de 16 stellingen.

Na het invullen van de  stemwijzer kreeg ik dit advies: 

Overeenkomst tussen uw antwoorden en die van de politieke partijen:

Keerpunt2010 (overeenkomst 90%)

Onze leden zijn inwoners van Grave. Ze zijn opgegroeid in de stad of zijn juist vertrouwd met het dorpsleven van Gassel, Escharen en Velp. Soms komen onze leden van buiten, maar altijd verbonden met de gemeente Grave. Zo zijn we verschillend. Ook komen we van verschillende politieke achtergronden. Die verschillen maken ons krachtig. Het verdiept de discussie, brengt extra kennis in en enthousiasme. Met dat ene doel: u bepaalt wat er gebeurt in uw omgeving.

De cultuur in de raadszaal moet verbeterd worden. Met respect tussen de raadsleden onderling, waarbij geluisterd wordt naar elkaars visie, ideeën en inzichten. Keerpunt 2010 wil direct na de verkiezingen een raadsagenda maken. In die agenda komen punten te staan waar alle gekozen raadsleden het mee eens zijn. Samen kunnen we dan een vuist maken.

Keerpunt 2010 wil dat, zelfs na een eventuele herindeling en hoe dingen daarbij ook geregeld worden, u altijd gewoon op het stadhuis in Grave uw rijbewijs, paspoort of andere officiële documenten kunt aanvragen en afhalen. Evenals het aangeven van de geboorte van een kind. Ook willen wij een wekelijks open spreekuur met de wethouder of burgemeester.

Een klein beetje aandacht van een ander doet vaak heel erg goed. Het helpt mensen die dat nodig hebben: kinderen, jongeren, ouderen en gehandicapten. De laatste jaren is er fors bezuinigd op deze groepen. Dat is helaas niet altijd goed gegaan. Keerpunt 2010 blijft zich met haar regionale partners inzetten om het beleid te verbeteren daar waar dat kan.

Keerpunt 2010 staat midden in de samenleving, in het Graafse, Gasselse, Escharense en Velpse. Samen met u willen wij onze doelstellingen verwezenlijken.

Uw stem is daarbij van groot belang. Laat uw stem niet verloren gaan. Stem lokaal – Stem Keerpunt 2010!

Wilt u de stemwijzer invullen? U kunt ook alle standpunten van de partijen inzien alvorens te stemmen.

Ga naar :http://Www.arenastemlokaal.nl

De volgende stellingen zijn verzameld:

 1. De gemeente Grave moet zelfstandig blijven.
 2. Grave moet opgaan in een gemeente?
 3. Grave moet samengaan met de gemeenten Cuijk, Mill.
 4. De gemeente moet de baisscholen in Escharen, Velp en Gassel in stand houden.
 5. Vuurwerk mag uitsluiten op centrale plekken worden afgestoken?
 6. Er moeten zonnepanelen worden geplaatst op alle gemeentelijke gebouwen.
 7. de binnenstad van Grave moet autovrij worden.
 8. Er moet 1 sportpark komen voor de voetbalverenigingen Estria, GVV’57 en SCV’58.
 9. Grave moet zich qua toerisme niet alleen op het verleden richten.
 10. Er mag niet gebouwd worden in de uiterwaarden van de Maas.
 11. Ook verenigingen zonder jeugdleden, zoals de KBO, Soos en EHBO-verenigingen, verdienen het om gesubsidieerd te worden door de gemeente.
 12. Op de locatie van GVV’57 sportpark De Bikkelkamp moeten woningen worden gebouwd.
 13. De gemeente moet ervoor zorgen dat de openbare ruimte er netjes uitziet.
 14. Grave moet niet meer kiezen voor wethouders van buitenaf.
 15. Nieuwe woningen dienen energieneutraal en dus gasloos te worden gebouwd.
 16. De gemeente moet zorgen voor meer blauw op straat.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

%d bloggers liken dit: